Epoproff põrandad

Mänguväljakute katted

Epoproff OÜ on läbinud laste mänguväljakutele mõeldud katete koolituse Šveitsis Conica tehases ja oleme alustanud nende katete paigaldamist Eestis. Mänguväljakutel peame oluliseks “pehme maandumise” printsiipi. Lapsed tahavad nautida muretut mängu ning vajavad selleks põrandakatet, mis tagab turvalisuse ka kukkumise korral. Tänu oma erilistele omadustele pehmendab CONICA spetsiaalselt mänguväljakutele mõeldud põrandakate kukkumist ning vähendab seeläbi vigastuste riski.

Lisaks annab suur värvivalik disaineritele loomingulise vabaduse ning vastupidavus UV-kiirgusele hoiab ära värvide tuhmumise. Põrand on vastupidav ja vastab rahvusvahelistele standarditele.

Lastesõbralikud mänguväljakute kattelahendused

Coniplay välis mänguväljakute kattelahendused on testitud arvestades võimalike kukkumiskõrguseid atraktsioonidelt. Mida kõrgem on atraktsioon, seda paksem on normatiivne katestuse paksus. Katestuse erinevad paksused on vajalikud, et viia miinimumini võimalik lapse vigastuse riskatraktsioonilt kukkumisel. Coniplay EPDM kummigraanulite valik on rikkalik. Pakume 22 erinevat värvitooni, mis annab arhitektile võimaluse disainida keskkonda sobiva, lastele meeldiva värvilahenduse.

Coniplay mänguväljakute kattelahendused on mehhaaniliselt vastupidavad ja sobivad meie ilmastikutingimustesse. Et kate on vett läbilaskev süsteem, siis materjali õige paigalduse korral on mänguväljak peale vihmasadu kohe kasutatav.

Coniplay kattelahendused on kontrollitud ja sertifitseeritud vastavalt EN:1177 standardile.

mänguväljakud 2

Kasutatavad materjalid

Coniplay mänguväljakute ehitamisel kasutame aluskihi ehitamisel kvaliteetset SBR kummit. Välistame taaskasutuskummi kasutamise, mis on tolmune ja ei sobi aluskihi ehitamiseks. Kvaliteetne SBR jääb elastseks pikkadeks kasutusaastateks. Värvilise pealiskatte ehitamisel kasutame EPDM täiskummit. Välistame värvitud SBR kummi kasutamise, mis ei ole kulumiskindel.

Kvaliteetne EPDM kumm säilitab kauni välisilme pikkadeks kasutusaastateks. Sideainena kasutame kvaliteetset ühekomponentset polüuretaanliimi Conipur 332. Kvaliteetne liim tagab katestuse elastsuse ekspluatatsioonis ja seda just pikas perspektiivis.

Paigalduse eeltingimused

Conyplay kattelahendus on vett läbilaskevsüsteem. Selleks on vaja ehitada kvaliteetne killustikalus. Killustikaluse viimases kihis kasutada kivi diameetrit 10–15 mm. Soovitame mänguväljak piiritleda kas kõnnitee äärekivi või sobiva raamiga. Killustikalus peaks äärekivi ülemisest servast astuma tagasi tellitud katte kihipaksuse. Ehitame katte väljakut ümbritseva äärekiviga tasa, et vältida võimaliku komistamist.

Materjalide paigaldamiseks peab välistemperatuur olema vähemalt +14 kraadi ja õhuniiskus kuni 70%

Tehtud tööd