Epoproff põrandad

Epopõrandad

Epopõrandad on monoliitsed, hästi hooldatavad, värviküllased, vastupidavad, praktilised, eksklusiivsed ning vastavad kõikidele Euroopa Liidu nõuetele ja ettekirjutustele. Just tänu nendele omadustele on epopõrandad väga laialt kasutust leidnud nii tööstus-, teenindus- kui ka tootmisruumides, kuid aina rohkem leiab epopõrandaid ka eramutest. Kui otsite firmat, mis suudaks teostada ka kõige keerukama epopõranda paigalduse, mis vastaks kõrgeimatele kvaliteedinõuetele, olete õiges kohas!

Epovärv ja epolakk

Kihi paksus 0,1-0,2 mm. Epovärvid ja epolakid jätavad betoonile kaitsva, hästi hooldatava ja tolmuvaba kihi, mis sobib väiksemate koormustega ruumidesse. Näiteks on need ideaalsed abiruumidesse, katlamajadesse, pumbajaamadesse, alajaamadesse ja kergete koormustega ladudesse. Epolakk jätab betoonile läbipaistva tugeva lakikihi, mis sarnaneb märja betooniga. Epovärve on võimalik toonida kõikide värvikaartide järgi. Epovärvide ja -lakkidega kaetud põrandaid saab kulumise korral lihtsalt uuendada või katta paksemate ja tugevamate massidega.

Hind: 10 – 20 EUR/m²

Isetasanduv epomass

Kihi paksus 0,5–2 mm. Isetasanduvad epomassid sobivad suurepäraselt suuremate koormustega ruumidesse. Mida paksem on isetasanduva massi kiht, seda tugevam ja vastupidavam põrand jääb. Tavaliselt paigaldame isetasanduvaid epokatteid ladudesse, garaažidesse, trepikodadesse ning tootmis- ja teenindusruumidesse. Vastavalt koormustele ja nõudmistele soovitame valida ka kihi paksuse. Isetasanduvatele massidele on soovi korral võimalik peale visata ka erinevat tooni värvihelbeid, mis muudavad põranda veelgi dekoratiivsemaks. Kõiki masse on võimalik vastavalt soovile ka karestada. Isetasanduvaid epomasse on saadaval kõikides toonides vastavalt värvikataloogidele.

Hind: 1 mm paigalduse kohta 15 – 25 EUR/m²

Isetasanduv polüuretaanmass

Kihi paksus 2-2,5 mm. Isetasanduvad polüuretaanmassid sobivad pindadele, mille aluspinnaks on näiteks vineer, asfalt vms. Polüuretaanmassid jätavad kergelt kumja kattekihi, mis mängib kaasa aluspinnaga. Muude omaduste poolest sarnaneb isetasanduva epomassiga.

Hind: 2,5 mm paigalduse kohta 20 – 30 EUR/m²

Epoliiva hõõrdemass

Kihi paksus 3–4 mm. Kasutatakse suurte mehhaaniliste ja keemiliste koormustega põrandate katmisel. Näiteks tööstustes, remonditöökodades, suurköökides ja teistes sarnaste ruumides põrandate katmisel. Epoliiva hõõrdemasse oleme paigaldanud ka eramute garaažidesse, terrassidele, rõdudele ja välistreppidele. Katte vastupidavust saab veelgi parandada paksema katte paigaldamisel (näiteks 6mm hõõrdemassi paigaldusel). Võimalik karestada vastavalt soovile. Värvitoon sõltub valitud liivadest. Saadaval väga suur valik erinevat tooni värviliivasid.

Hind: 4 mm paigalduse kohta 25 – 35 EUR/m²

Epoliiva puistemass

Kihi paksus 2-3 mm. Kasutatakse kohtades, kus soovitakse et kate oleks kare ja samas vastupidav. Näiteks on selleks ideaalsed restoraniköögid, rõdud, trepid ja toiduainetööstused. Kui kasutame sideainena akrüüli (e.kiirepot) siis suudame põranda valmis saada ühe päevaga ja samal päeval saab ka põranda kasutusele võtta. Selline kate sobiks ideaalselt eramu või kortermaja välistreppidele, rõdudele ja kohtadesse kus liikumine ei tohi olla pikalt häiritud.

Hind: 3 mm paigalduse kohta 25 – 35 EUR/m²

Terakivipõrandad

Olenevalt valitud kivimitest ja nende suurusest on kihi paksus 6-18 mm. Terakivipõrandaid on väga ainulaadseid, eksklusiivseid ja isikupäraseid. Põranda paremaks hooldamiseks on võimalik kivide vahed epolakiga täis lakkida. Terakivipõrandad on enim kasutust leidnud esinduslikel põrandatel, näiteks on neid autosalongides, müügisaalides, kauplustes ja restoranides. Terakivipõrandad on laialt kasutust leidnud ka eramute vannitubades, saunades, tualettruumides, esikutes, rõdudel, terrassidel ja treppidel. Saadaval lai valik erinevaid graniit- ja looduskivimeid.

Hind: 50 – 150 EUR/m² (oleneb kivi suurusest ja täislakkimisest)

Antistaatiline isetasanduv epomass

Kihi paksus 2 mm. Kasutatakse tööstustes, kus ei tohi tekkida staatilist elektrit (nt elektroonikatööstused, operatsioonisaalidd jne). Väliselt sarnaneb isetasanduvale epomassile, mille sisse on segatud väikesed traadikesed, mis juhivad staatilist elektrit mööda põrandat maanduskaabliteni.

Hind: 35 – 50 EUR/m²

Kemikaalikindlusega mass

Kihi paksus 6-9 mm. Toodetud spetsiaalselt põrandate jaoks ruumidesse, kus on tegemist hapete, leeliste ja teiste taoliste kemikaalidega. Talub väga hästi ka suuri koormusi. Kasutatakse toiduainete-, metalli-ja keemiatööstustes.

Hind: 65 – 130 EUR/m²